Neden Sosyal Medya

Dünyanın Önde Gelen Güvenilir Stratejik Danışmanlık Şirketlerinden Burson-Marsteler'in Yaptığı Araştırma Raporuna Göre ; Fortune 100 Listesindeki Şirketlerin %88'Sinin Twitter Hesabı, %91'Nin Ise Facebook Fan Sayfası Bulunuyor Ve Katılım Trendi Sürekli Artıyor.

Amerika Merkezli Bir Araştırma Şirketinin Yaptığı Araştırmaya Göre Insanlar Sadece Temmuz 2018'De Toplam 221 Milyar Saatini Sosyal Medyada Harcadığını Ortaya Çıkardı. Bu Rakam Geçen Sene Aynı Ayında 195 Nilyar Dakikaydı. Görülüyor Ki Sosyal Medyanın Hızlı Yükselişi Devam Ediyor.

70'Lerin Ortasından Sonra Doğan Ve Genel Olarak Y Kuşağı Olarak Adlandırılan Neslin %96'Sı Herhangi Bir Sosyal Ağın Üyesi,

Amerika'da Evlenen Her 8 Çiften Biri Sosyal Medya Üzerinden Tanışıyor,

Facebook'a 9 Ayda Katılan Yeni Üye Sayısı 100 Milyon, 50 Milyon Kullanıcıya Ulaşmak Için Televizyon 13 Yıl, İnternet 4 Yıl Beklemişti

2007'Nin Sonlarında Microsoft Facebook'un %1,6 Hissesini 240 Milyon Dolara Satın Aldı. Bu Şubat 2004'Te Hobi Olarak Başlayan Facebook'un Piyasa Değerinin 4 Yılda 15 Milyar Dolara Çıktığı Anlamına Geliyor. Buğünkü Değer ( 2017 ) 355,6 Milyar.

700 Milyondan Fazla Üyesi Olan Facebook Bir Ülke Olsaydı, Çin Ve Hindistan'dan Sonra Dünyanın En Kalabalık 3.Ülkesi Olurdu.

Amerika'da Eleman Bulmak Için Öncelikli Olarak Linkedin'e Başvuran Şirketin Sayısı %80.

Yeni Nesil Mevcut Sosyal Iletişim Olanakları Karşısında E-Posta'yı Tamamen Bırakma Eğiliminde. Amerika'daki Boston Koleji 2009'Dan Itibaren Yeni Başlayan Öğrencilere E-Posta Hesabı Açmayı Bıraktı.

Facebook'u Kendi Dillerinde Kullanmak Isteyen İspanyollar, Facebook'un Bu Işi Ele Almasını Beklemeyip Siteyi İngilizceden İspanyolcaya 4 Haftada Çevirdi. İşin Facebook'a Maliyeti Yazı Ile Sıfır, Rakamla 0

ComSocore Ağusto 2008 Verilerine Göre Youtube, Yahoo'yu Bile Sollayarak Google'dan Sonra Dünyanın En Büyük Arama Motoru Haline Geldi.

Google'ın Bir Dönem Sadece MySpace'de Arama Sağlayıcısı Olmak Için Ödediği Para 900 Milyon Dolar.

Twitter Kullanıcıları Asthon Kutcher Ve Ellen Degeneres'i Takip Eden Toplamı İrlanda, Norveç Ve Panama Gibi Ülkelerin Nüfusundan Fazla.

26 Kasım 20082de Bomnay'daki Saldırıları Ilk Duyuran Bölgede Yaşayan Twitter Kullanıcıları Oldu.Dünya Gelişmeleri Adım Adım Sosyal Meyadan Izlerken, Vinukumar Ranganathan Adlı Gazeticinin Olay Yerinden Çekip Flickr'a Yüklediği Fotoğraflar Başta CNN Olmak Üzere Dünyanın Önde Gelen Haber Ağları Tarafından Kullanıldı.

Bu Ve Benzeri Birçok Sebep, Olay Sizin Sosyal Medya'da Neden Var Olmanızı Açıklayabilir. Ancak Siz Sosyal Medya Olmak İçin Kendi Sebebinizi Yaratın...!